HEADER (1)

اولین رویداد معرفی خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه حفاظت از مالکیت فکری ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلامت در روز شنبه 12 مردادماه در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

در این رویداد که با حضور نمایندگان بیش از 50 شرکت دانش‌بنیان و متخصصان حوزه مالکیت فکری برگزار شد، ابتدا سرکار خانم امین‌لو اهمیت و ضرورت مالکیت فکری در شرکت­ های دانش ­بنیان را تشریح کردند.

در ادامه، مرضیه شاوردی مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی پس از تشریح خدمات صندوق در حوزه مالکیت فکری، ضرورت تجاری‌سازی دستاوردهای شرکت­های دانش ­بنیان و حمایت صندوق از توسعه بازار شرکت‌های دانش‌بنیان را بیان کرد. او همچنین گفت: شرکت­های دانش ­­بنیان می­توانند برای ثبت اختراع در داخل و خارج کشور، ثبت نشان تجاری در داخل و خارج کشور، طرح صنعتی و خدمات ممیزی دارایی فکری از حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی به صورت بلاعوض استفاده کنند.

همچنین در این رویداد مدیران عامل دو شرکت ایده‌سازان عصر آفتاب و اندیشه‌پردازان آوین (کارگزاران صندوق در حوزه حفاطت از مالکیت فکری) خدمات خود در زمینه ثبت مالکیت فکری در حوزه سلامت را معرفی کردند.

در پایان نیز نشست پرسش و پاسخ با حضور خبرگان این حوزه برگزار شد و اعضای نشست به سوالات شرکت­های دانش­بنیان در زمینه حفاظت از مالکیت فکری و حمایت‌های صندوق در این زمینه پاسخ دادند.

رویدادهای معرفی خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه حفاظت از مالکیت فکری با هدف آگاهی‌بخشی به شرکت­های دانش­بنیان و شفاف‌سازی فرآیندهای حمایتی صندوق نوآوری و شکوفایی، به تفکیک حوزه­های فناوری در سال جاری برگزار خواهد شد.